İHTİYACINIZ OLAN BÜTÜN İŞLEMLER
TEK ÇATI ALTINDA
70'İN ÜZERİNDE CNC İLE
TALAŞLI İMALAT
NADCAP ONAYLI
FPI KABİLİYETİ
KAPLAMA VE BOYA
İŞLEMLERİ
TAM OTOMATİK
KAPLAMA HATTI
MÜŞTERİ ONAYLI
MONTAJ İŞLEMLERİ
STRATEJİK ORTAKLIK
ÖNERİYORUZ

Biz Kimiz

HMS Makina, 1979 yılında otomotiv endüstrisine yüksek hassasiyetli torna parçaları üretmek amacıyla kurulmuştur. 2005 yılında, Çiğli/İzmir tesisine taşınarak üretim kapasitesini ve kabiliyetini genişletmiştir. 2012 yılında, yeniden yapılandırma sürecine girmiş ve bu sürecin tamamlanması sonrasında Kasım 2013'te Manisa'daki yeni tesisine taşınmıştır.

Bugün, HMS Makina, merkezleri çoğunlukla AB ülkelerinde olan seçkin müşterileri için birbirinden farklı pek çok ürünü imal edebilme kabiliyetine sahip, önde gelen şirketlerden biridir. Şirketin yaptığı satışların %70'inden fazlası ihracattır. 63.500 m² alan üzerinde bulunan 39.500 m² alana sahip modern üretim tesisiyle HMS Makina, 3 vardiya düzeninde çalışan 45 mühendis ve 24 teknisyen de dahil olmak üzere 360'tan fazla kalifiye personele istihdam sağlamaktadır.

Kabiliyetler

HMS Makina, müşterileri için karmaşık parçaların üretimini ve montaj işlemlerini, bünyesinde bulunan talaşlı imalat, NDT, shot peening, kaplama, boya ve montaj tesislerinde gerçekleştirir. Bütün özel prosesler önde gelen OEM müşterileri ve NADCAP tarafından onaylanmıştır.

Talaşlı İmalat

HMS Makina, modern CNC tezgahlarında ø < 1 mm'den ø1000 x 5000 mm'ye kadar torna parçalarını ve 4000 x 2500 mm'ye kadar freze parçalarını işleme kabiliyetine sahiptir.

Kaplama

Airbus, Bombardier ve NADCAP onaylı yüzey işlem hatları ile HMS Makina, hemen her çeşit kimyasal işlemi tek çatı altında ve uzman personeli kontrolünde gerçekleştirmektedir.

Montaj

Deneyimli personeli ve onaylı ekipmanları ile HMS Makina, basit donanımların montajından karmaşık sistemlere kadar her çeşit montaj işlemini gerçekleştirmektedir.

Boyama

7 metre uzunluğa kadar olan parçaların boya işlemleri, Airbus, Bombardier ve NADCAP onaylı tesiste, otomatik ve manuel hatlarda gerçekleştirilmektedir.

NDT

7 m. uzunluğa kadar Airbus, Bombardier ve NADCAP onaylı sıvı penetrant muayene; 2,5 m. uzunluğa kadar manyetik parçacık muayene, deneyimli seviye 2 ve 3 personeller kontrolünde gerçekleştirilmektedir. 

Shot Peen

HMS Makina, 5 metre uzunluğa kadar olan parçaların shot peen operasyonları NADCAP onaylı otomatik ve manuel shot peen tesislerinde uzman personel tarafından gerçekleştirmektedir.
DENEYİM
39
39 yılı aşkın deneyimi ile HMS Makina, seçkin müşterileri için yüksek kalitede ürünler üretmektedir.
ÜRETİM TESİSİ
39.500
HMS Makina, 63.500 m² alan üzerine kurulu 39.500 m² alana sahip modern tesisinde hizmet vermektedir.
PERSONEL
350+
HMS Makina, 3 vardiyada çalışan toplamda 360 uzman ve 50 stajyer personeli istihdam etmektedir.
MÜHENDİSLİK
45+
45'i aşkın mühendis ve 25 teknisyen ile HMS Makina, müşterilerine kaliteli mühendislik hizmetleri sunmaktadır.

Ürünler

Hizmet verdiğimiz başlıca sektörlere ait HMS üretimi parçaların örnek resimlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.